مقالات

چگونه پمپ آبیاری بارانی با قیمت مناسب خریداری کنیم؟

پمپ آبیاری بارانی، پمپ های مخصوصی هستند که باید دارای ویژگی های خاصی باشد تا بتواند فشار آب لازم را پشت نازل های آبپاش تامین کند.برای همین نمی توان بر اساس اینکه زمین کناری از یک پمپ استفاده می کند ما هم از همان پمپ استفاده کنیم.

شرایط انتخاب پمپ های آبیاری تحت فشار باید بر اساس مشخصات زمین و طول لوله اصلی و شیب زمین باشد.بنابراین برای انتخاب پمپ آبیاری تحت فشار بارانی باید با فروشنده متخصص پمپ های آبرسانی صحبت کرد.برای مشاوره و انتخاب انواع پمپ های بارانی می توانید با واحد فروش شرکت تماس بگیرید.

فروش پمپ آبیاری بارانی فشار قوی WKL 80/8 لرستان + فیلم

در آبیاری بارانی از انواع نازل ها استفاده می کنند.نازل آمبو، ویر ، ZKC و پروت جزء آبپاش های بزرگ با دبی آب بالا محسوب می شود.در پروسه انتخاب پمپ آب بارانی یکی از موارد تاثیر گذار همین نوع آبپاش است.پمپ های فشار قوی از جمله پمپ هایی است که در دو نوع عمودی و افقی برای این کار استفاده می شود.

یکی از متداول ترین پمپ هایی که برای آبیاری تحت فشار استفاده می شود، پمپ های فشارقوی طبقاتی WKL است.این پمپ ها از دسته پمپ های گریز از مرکز هستند که هر طبقه یک پمپ جداگانه محسوب شده و می تواند فشار بالایی را تولید کند.پمپ فشار قوی WKL 80/8 از جمله همین پمپ هاست که می توان با الکتروموتور ۴۵ کیلووات ۱۵۰۰ دور یا باشاسی و گیربکس ۱/۳ کوپله و پشت تراکتوری راه اندازی کرد.

تامین کننده انواع شاسی پشت تراکتوری گیربکسی با کیفیت

پمپ های پشت تراکتوری برای قرار گیری در پشت تراکتور و وصل شدن به شافت تراکتور نیاز به شاسی دارد.انواع گوناگون شاسی در کشور برای پمپ های حلزونی و طبقاتی ساخته می شود.ولی بهترین شاسی برای این پمپ ها، شاسی است که وقتی پشت تراکتور قرار می گیرد ارتفاع نداشته و گاردان مستقیم به محور PTO وصل شود.

قالب کلی شاسی های پشت تراکتوری گیربکسی دو مدل است که برای پمپ حلزونی و پمپ وکائل ساخته می شود.این شاسی ها را می توان سبک یا سنگین تولید کرد که دوام شاسی سنگین که با ناودانی سنگین تر تولید شده بیشتر است.شرکت تامین کننده شاسی های پشت تراکتوری انواع شاسی های تراکتوری با کیفیت بالا را با قیمت مناسب در کشور به فروش می رساند.

توزیع انواع گیربکس های ۱/۳ و ۱/۴ پشت تراکتوری تبریز در کشور

یکی از قطعات لازم و ضروری برای راه اندازی پمپ های پشت تراکتوری گیربکس های افزاینده می باشد.کار این گیربکس های دو چیز است.اولین کار آنها تغییر دور خروجی محور PTO تراکتور و دومین کار آنها افزایش دور شافت خروجی تراکتور می باشد.

زیرا این پمپ ها با دور خروجی ۱۴۵۰ دور در دقیقه کار می کنند و دور خروجی شافت PTO تراکتور ۵۴۰ دور می باشد.این گیربکس ها تا قدرت ۷۵ اسب بخار را تامین کرده و برای پمپ ETA 150-400 ، WKL 100/5a ، WKL 100/4 ، WKL 125/2 کوپله کرد.توزیع عمده انواع گیربکس های ۱/۳ و ۱/۴ تولید شده در تبریز با برند اطلس با گارانتی معتبر توسط شرکت آسیاپمپ ایرانیان در کشور انجام می شود.

نحوه راه اندازی و نصب پمپ های پشت تراکتوری + کاتالوگ

پمپ های پشت تراکتوری همانند الکتروپمپ های کشاورزی نیاز به نصب و راه اندازی اصولی دارند.ابتدا شاسی را در محل مناسب فیکس و تراز کرده و آن را با گونی شن یا وسیله ای سنگین مهار می کنید.سپس مرحله هواگیری پمپ انجام می شود.آب را از بالاترین نقطه پمپ ریخته تا پمپ و لوله مکش پر از آب شده و جریان هوا از آن خارج شود.

همچنین باید دریجه سوپاپ چک شود.بعد از اینکه جریان آب یکنواخت شد می توانید پمپ را استارت کنید.یادتان باشد حتما قبل از روشن کردن داخل گیربکس بین ۱ تا ۱٫۲۵۰ لیتر واسگازین ۱۴۰ بریزید.چنانچه یاتاقان بندی پمپ روغنی بود داخل آن هم باید روغن ریخته شود به طوریکه نصف بلبرینگ در روغن کار کند.دو سر گاردان را هم گریس کاری کنید.

خریداران پمپ WKL 80/6 و WKL 80/5 پشت تراکتوری خوزستان و فارس

یکی از پمپ های پر طرفدار و پر بازده در جنوب کشور پمپ فشار قوی می باشد.این پمپ ها در جندین مدل تولید می شود که از نظر آبدهی و فشار متفاوت هستند.پمپ های فشار قوی در اندازه های ۱ تا ۶ اینچ تولید می شود.این پمپ ها برای اینکه پشت تراکتور نصب شوند حتما باید با گیربکس ۱/۳ کوپله شود.

کوپله کردن این پمپ ها با شاسی تسمه ای در مدت زمان کوتاهی باعث آسیب رساندن به پمپ می شود.لذا بهترین نوع پمپ پشت تراکتوری، پمپی است که با گیربکس افزاینده کوپله شده باشد.خریداران پمپ فشار قوی WKL 80/5 و WKL 80/6 پشت تراکتوری در خوزستان و فارس می توانند از طریق شماره های زیر با واحد فروش شرکت در تماس باشند.

فروشنده پمپ فشارقوی پشت تراکتوری WKL 100/4a کرمانشاه و ایلامپ

در مورد پمپ های طبقاتی فشار قوی باید بگوییم که این پمپ ها طیف وسیع و گسترده ای داشته و معمولا بین ۲ تا ۵ اینچ برای آبیاری بارانی مورد استفاده قرار می گیرند.یکی از پر کاربرد ترین پمپ های فشار قوی، پمپ فشارقوی WKL 100/4a می باشد که در کرمانشاه و ایلام برای آبیاری بارانی به صورت پشت تراکتوری استفاده می کنند.

این پمپ دارای ورودی ۵ اینچ و خروجی ۴ اینچ می باشد.هد ۸۲ متر و دبی آب ۱۲۰ مترمکعب بر ساعت را تامین می کند.در مسیرهایی با ارتفاع معین تا ۳۰ آبپاش بزرگ را نیز جوابگو است.این پمپ با تراکتور فرگوسن ۴ و ۶ سیلندر راه اندازی می شود.

اما پمپ WKL 100/4 که بدون تراش پروانه می باشد را می توان با گیربکس ۱/۳ کوپله کرد و با تراکتور فرگوسن ۶ سیلندر می توان کوپله کرد که در این صورت هد ۸۶ متر و دبی ۱۲۰ مترمکعب بر ساعت دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =