مقالات

هر آنچه باید درباره پمپ گریز از مرکز بدانید

پمپ گریز از مرکز

پمپ گریز از مرکز با آبدهی بالا موارد استفاده فراوانی برای انتقال آب دارد، این محصول مطابق با استانداردهای بین المللی و همگام با فناوری‌ های روز دنیا تولید شده و کاملا استاندارد و مورد تایید است و کیفیت ممتاز و کارایی بالایی دارد، این پمپ به دلیل مزیت های ویژه در بازارهای داخلی و خارجی بسیار مورد توجه بوده و مشتریان زیادی دارد، بازرگانی خرید پمپ گریز از مرکز حلزونی طبقاتی محصول را مستقیم با کیفیت بالا و قیمت های کم ارائه می کند؛ بنابراین مشتریان بسیاری در بازارهای داخل و خارج از کشور دارند، می توان نسبت به خرید عمده پمپ گریز از مرکز حلزونی با بالاترین کیفیت و نرخ های پایین و به صرفه اقدام نمود.

استفاده از عالی ترین متریال و طراحی منحصر به فرد، سبب گردیده تا این نوع پمپ، علاوه بر کارآیی و راندمان بی نظیر، بسیار کم جا و دارای ظاهری مدرن و زیبا باشد. به کارگیری کادر مجرب و متخصص، در یکی از برترین واحد های تولیدی کشورمان، محصولی بی همتا، قابل رقابت با انواع نمونه های خارجی و بسیار ارزان و مقرون به صرفه را روانه بازار ساخته است. شما می توانید با مراجعه مستقیم یا غیر مستقیم از این بازار که از طریق این سایت انجام می شود برند مشهور و معتبر را انتخاب کنید از آن جایی که خرید پمپ بالا بوده، بازار خرید پر رونقی داشته است.

معرفی انواع پمپ گریز از مرکز

برای آشنایی هر چه بیشتر شما خوانندگان گران قدر، در ادامه مطالب این بخش، انواع پمپ‌های گریز از مرکز به صورت مختصر و مفید، با بیانی ساده (با کمترین کاربرد لغات ِمورد استفاده در حوزه فنی و مهندسی) مورد اشاره قرار گرفته است:

 • پمپ گریز از مرکز حلزونی: این مدل از پمپ های گریز از مرکز، دارای پوسته ای شبیه به حلزون هستند که پروانه قرار گرفته در داخل آنها به سرعت گردش نموده و سیال را به مجرای حلزونی شکل واقع در قسمت خروجی هدایت می نماید. این ساختار فیزیکی خاص، باعث می شود تا سرعت حرکت سیال در داخل پمپ کاهش یابد، لیکن، انرژی وارده به آن تبدیل به فشار شده و باعث جابجایی محتویات، از نقطه ای به نقطه ی دیگر می شود.
 • پمپ توربینی: به دلیل شباهت کارکرد آنها با گرداب های طبیعی، در زبان عامیانه، به آنها پمپ های گردابی نیز می گویند؛ کارکرد آنها به این صورت می باشد که محتویات داخل پمپ ( آب یا سایر سیالات) به دور پروانه مرکزی چرخ داده شده و بر میزان انرژی آنها افزوده می گردد، این انرژی افزایش یافته در سیال، باعث می شود تا به راحتی، از ارتفاع و سطح پایین به مکان دیگر در ارتفاع و سطح بالاتر منتقل شود.
 • پمپ دیفیوزی: این نوع از پمپ ها دارای قطعات ثابت با سایز های مختلف در اطراف پروانه هستند که اندازه آنها از محل قرارگیری پروانه تا نقطه خروج، به تدریج افزایش می یابد، در حالی که پروانه با گردش، نیروی لازمه را به سیال وارد می کند، قطعات یاد شده جهت جریان را معکوس نموده و از این طریق انرژی محتویات قابل جابجایی در پمپ را افزایش می دهند.
 • پمپ جریان مخلوط: ایجاد نیروی لازم، برای غلبه بر اختلاف ارتفاع، در این سری از پمپ ها، با استفاده از نیروی گریز از مرکز( مشابه انواع پمپ های یادشده) و البته بالا بردن سیال، توسط تیغه هایی که ورودی و خروجی جداگانه ای دارند ( قطر خروجی تعبیه شده در آنها خیلی بزرگ تر از ابعاد قطر وروددی است) صورت می پذیرد.

مزایای استفاده از پمپ گریز از مرکز

پمپ گریز دارای مزایای بسیار زیادی می باشد که وجود آن برای زندگی بسیار مهم و ضروری می‌ باشد. چون گذر حجمی در آن یکنواخت می باشد اگر‌ لوله خروجی مسدود شود فشار زیادی را ایجاد نمی کند که بخواهد به پمپ آسب وارد نماید. از مزیت های دیگر این محصول تنوع مدل های بسیار زیاد آن می باشد که افراد می توانند بسته به سلیقه و میزان هزینه صرف شده یک نمونه را که سازگاری بیشتری با شرایط آن ها دارد خریداری نمایند و مورد استفاده قرار دهند.‌ قیمت ارزان آن هم از دیگر‌ مزایای این محصول بوده و نسبت به کیفیت و کاربردهای بسیار زیاد آن بسیار مقرون به صرفه می‌ باشد.

هر چند که اختراع و به کارگیری این نوع از پمپ ها، به خودی خود، سراسر مزیت بوده و به نوعی می توان گفت که پیشرفت علم و تکنولوژی در راستای ایجاد آسایش و آرامش برای انسان ها سنگ تمام گذاشته؛ لیکن، برخی از مزیت های بارز و معروف این دست از پمپ های محبوب و پرکاربرد، به شرح زیر تقدیم حضورتان می گردد:

مزایای استفاده از پمپ گریز از مرکز

 • در مقایسه با سایر پمپ ها، دارای قیمتی بسیار ارزان بوده و مقرون به صرفه هستند.
 • تعمیر و نگهداری راحت و بی دردسری دارند.
 • اگر پروانه های داخلی تراشیده شوند، در کارکرد آنها خللی وارد نمی شود.
 • به کارگیری متریال مرغوب در پوسته و پروانه ها طول عمر آنها را زیاد و سبب کاهش هزینه ها می شوند.
 • قابلیت انجام عملیات پمپاژ در دورهای خیلی زیاد پروانه، این مزیت را ایجاد نموده که به راحتی با انواع الکتروموتورها می توانند مورد استفاده قرار گیرند.
 • نداشتن فشار سینوسی ( فشار آنها در هنگام کار کرد، تماماً یکنواخت است) از جمله مزیت های ویژه این مدل از پمپ ها می باشد.
 • به دلیل چپ گرد بودن، به راحتی به عنوان پمپ پشت تراکتوری قابل استفاده است.
 • کاربردهای متنوع، سب شده تا تولید کنندگان، پمپ های گوناگونی را تولید و به بازار عرضه نمایند که این گستردگی کاربرد و تنوع پمپ های در دسترس، مانند پمپ حلزونی فشارقوی و یا پمپ آب کوچک، از جمله مزیت های قابل توجه آنها می باشد.
 • علیرغم راندمان و کارایی عالی، نسبت به دیگر پمپ ها کم حجم بوده و فضای کمتری را اشغال می نمایند و این مزیت سبب شده تا حمل و نقل و یا استقرار آنها نیز به راحتی و با سرعتِ مناسبی، انجام گیرد.
 • از ایده آل ترین پمپ ها، برای جابه جایی سیالاتی هستند که در آنها، ذرات معلق وجود دارد.

طراحی و ساخت پمپ گریز از مرکز

ساخت پمپ گریز از مرکز یک شاهکار بسیار بزرگی بوده است که به رونق اقتصادی کشور کمک بسیار زیادی نموده اند. این سازندگان به خوبی توانسته اند بازار فروش خود را ارتقا دهند و مشتریان زیادی در سراسر کشور را مجذوم خود نمایند. طراحی و ساخت این محصولات توسط افراد ماهر صورت می‌ پذیرد و روز به روز مدل های جدید و مدرنی وارد بازار می شوند مه کارایی های هر کدام بسیار خوب بوده و بازار فروش بسیار خوبی هم دارند.

طراحی و ساخت پمپ گریز از مرکز

راهنمای نصب و نگهداری پمپ گریز از مرکز

پمپ گریز از مرکز دارای تنوع و گستردگی فراوانی است و به همین دلیل هزینه های نصب، نگهداری و تعمیرات آن بسیار مقرون به صرفه است معمولا از این نوع پمپ در صنایع استفاده می شود. نقل و انتقالات آب و دیگر سیالات سبک از عمده ترین مصارف پمپ گریز از مصرف می باشد. البته در مواردی از این محصول در انتقالات سیالات سنگین استفاده می شود که در این صورت باید از پروانه های قوی تری استفاده کرد.

اساس کار پمپ گریز از مرکز بر پایه نیروی گریز از مرکز می باشد به این صورت که زمانی که آب و یا سیال وارد دهانه پمپ و بخش مرکزی پمپ گریز از مرکز می شود به دلیل حرکات دورانی و چرخشی پره های پروانه، همزمان به بیرون رانده می شود. سرعت آبی که وارد پمپ گریز از مرکز شده است در بخش خارجی پروانه زیاد بوده و این باعث می شود که میزان حرکت آب زیاد شود. هر چه میزان ورود سیال به داخل پمپ زیاد باشد میزان حرکت آن نیز در بدنه پمپ بیشتر خواهد شد و در نهایت آب یا سیال با فشار از دریچه پمپ گریز از مرکز به بیرون پرتاب می شود.

راهنمای نصب و نگهداری پمپ گریز از مرکز

آشنایی با تولید کنندگان پمپ‌ های گریز از مرکز

کارخانه های زیادی در سراسر کشور وجود دارند که به تولید و عرضه پمپ‌هاب گریز از‌مرکز مشغول می‌ باشند. این کارخانه ها با ارائه این محصول به بازار توانسته اند بازار فروش خود را گسترش داده و رضایت تمام افراد را به خود جلب نمایند.

این محصول کاربرهای بسیار زیادی اعم از روش تولید بسیار ساده؛ تولید فشار یک اندازه؛ هزینه های تعمیر و نگه داری بسیار اندک می باشد.  این دستگاه داری حجم ها و اندازه های بسیار گوناگونی بوده که بسته به سلیقه و کاربرد افراد می تواند انتخاب شود.

 • پمپ گریز از مرکز عمده نمونه ای بسیار جالب از این محصول می‌ باشد که همانند دیگر‌ محصولات مشابه دارای کارایی های فوق العاده ای می‌باشد.
 • کاربرد کاربرد پمپ گریز از مرکز هم بسیار زیاد بوده از جمله انتقال آب به مصارف آبیاری؛  تاسیسات تصفیه آب و بسیاری موارد مهم دیگر‌ هم می باشد.
 • این کارخانه ها سعی در این دارند محصولی تولید نمایند که بیش از گذشته بتواند رضایت مصرف کنندگان را به خودش جلب نمایند.
 • خوشبختانه تا به امروز موفق بوده با تولید و عرضه این محصول به بازار رضایت و توجه تمام مصرف کنندگان را جلب نماید.

آشنایی با تولید کنندگان پمپ‌ های گریز از مرکز

مرکز ساخت بهترین پمپ های گریز از مرکز در ایران

کارخانه های زیادی در تولید و ساخت پمپ های گریز از مرکز در کشور فعالیت می کنند. این کارخانه ها با ارائه بهترین پمپ به بازار توانسته اند بازار فروش خود را گسترش دهند و رضایت مشتریان خود را جلب کنند. این محصول دارای کاربرد های فراوانی چون روش تولید بسیار ساده، تولید فشار یک اندازه، هزینه های تعمیر و نگه داری بسیار اندک می باشد. این دستگاه ها حجم ها و اندازه های گوناگونی دارد که با توجه به کابرد و سلیقه، افراد می توانند آن را خریداری کنند.

بهترین روش انتخاب پمپ در ابتدا این است که مشتری از پروژه ای که می خواهد برای آن پمپ تهیه کند اطلاعاتی از قبیل طول مسیر، دبی، اختلاف ارتفاع، نوع سیال، دمای سیال، اندازه لوله، توان نامی برق و اینکه برای چه کاری می خواهند از پمپ استفاده کنند در دست داشته باشند.

همانطور که گفته شد این محصول با بهترین کیفیت در کشور تولید می شود که نتیجه آن استقبال زیاد کشورهای خارجی از این محصول شده است. پمپ گریز از مرکز به کشورهای خارجی نیز صادر می شود و برای تولید کنندگان بسیار پر سود بوده و کمک زیادی به اقتصاد کشور می کند.

فروش پمپ های گریز از مرکز با بهترین کارایی

پمپ گریز از مرکز با برندهای مختلفی در بازار به فروش می رسد که قبل از خرید توصیه می شود در مورد مشخصات مخصوصا کیفیت و قیمت محصول اطلاعات کامل به دست آورید. پمپ گریز از مرکز را می توان به چند صورت مختلف تقسیم بندی کرد. یکی از روش های دسته بندی آن بر پایه جریانی است که به صورت زیر است:

 1. پمپ جریان شعاعی
 2. پمپ جریان محوری
 3. پمپ جریان مختلط

لیست قیمت پمپیران ۹۷ با توجه به نوسانات قیمت اولیه متفاوت است. شرکت آسیا پمپ تولید کننده پمپ های خود مکش و سانتریفیوژ می باشد که با داشتن تیمی تخصصی فروش به دنبال آن است که نیاز مشتریان خود را به بهترین شکل برآورده کند.

خرید ارزان پمپ گریز از مرکز

پمپ‌ گریز از مرکز از گذشته های بسیار دور مورد استفاده قرار می گرفته و شرکت های تولیدی بسیار زیادی تولید نمونه های مختلف این محصول را سرلوحه خود قرار داده و مهم ترین و بهترین نوع این محصول را تولید کرده اند و در اختیار مصرف کنندگان قرار داده اند.

امروزه خرید پمپ گریز از مرکز از طریق مراجع گوناگونی اعم از سایت های فروش پمپ و با نمایندگی های معتبر این محصول امکان پذیر بوده است و خریداران می توانند برای خرید به صرفه تر که موجب کاهش هزینه های آن ها شود از این‌ مراجع خرید نمایند.

 • انواع پمپ به صورت های مختلفی تولید می شوند و به دلیل این که در تولید این محصول از مواد اوریه مرغوب استفاده می شود به همین دلیل کیفیت بسیار بالایی دارند.
 • خریداران می توانند برای خرید این محصول با کیفیت از طریق فروشگاه های اینترنتی معتبر پمپ اقدام نموده و این فروشگاه ها در بر دارنده انواع مختلف این محصول می باشد.
 • سایت های آنلاینی هم وجود دارد که خربداران می توانند با گرفتن مشاوره کافی برای این محصول ضمن گفتن نیاز خود این محصول را خریداری نمایند.

خرید ارزان پمپ گریز از مرکز

قیمت امروز پمپ گریز از مرکز در بازار

افراد به راحتی می توانند با مراجعه به سایت های اینترنتی معتبر از لیست قیمت روز پمپ‌گریز از مرکز در بازار به صورت خیلی واضح و مشخص مطلع شده و این خود کمک بسیار زیادی به خریداران در عرصه انتخاب بهترین نوع گلاب می کند.

قیمت این محصول درجه یک امروزه با توجه به کیفیت و مرغوب بودن آن در حد بسیار مناسبی بوده و بسته به میزان و روش خرید آن متفاوت می باشد.

تولید کنندگان همیشه سعی دارند محصولی تولید نمایند که بتواند رضایت تمام مصرف کنندگان را در سراسر کشور به خود جلب نماید. امروزه این تولید کنندگان موفق شده اند که توجه و رضایت مصرف کنندگان را در سراسر جهان به خود جلب نموده به همین دلیل محصولات تولیدی خود را که دارای بهترین و مرغوب ترین نوع آن می باشد به تمام جهان ارسال می نمایند.

قیمت امروز پمپ گریز از مرکز در بازار

سفارش اینترنتی پمپ گریز از مرکز با قیمت ارزان

سفارش اینترنتی و آنلاین پمپ گریز از مرکز به قیمت عمده در بازار انجام می شود که در این روش دیگر لزومی ندارد افراد به صورت حضوری برای خرید محصول مورد نظر خود به مراکز فروش مراجعه کنند. اگر قصد خرید پمپ عمده و کلی در بازار را دارید بهترین گزینه مراجعه به سایت های خرید و فروش این محصول می باشد.

در این روش خرید چون خرید به صورت مستقیم انجام می شود و واسطه ای وجود ندارد قیمت ها بسیار مناسب بوده و همچنین خرید کمترین صرف وقت و هزینه صورت می گیرد. امروزه با ظهور اینترنت و نقش موثر آن در تجارت بیشتر افراد خرید اینترنتی را به دیگر روش های خرید ترجیح می دهند و به راحتی محصول خود را تهیه می کنند.

امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =