مقالات

انواع پمپ گریز از مرکز طبقاتی فشار قوی

یکی از دستگاه هایی که برای انتقال سیال از یک مبدا به مقصد وجود دارد می توان به انواع پمپ گریز از مرکز طبقاتی با فشار قوی اشاره کرد، ویژگی مهم این دستگاه در حرکت پمپ آبها می باشد با حرکت دورانی آب را خارج می کند و از مرکز گریز امکان پذیر می باشد.

انواع پمپ گریز از مرکز طبقاتی فشار قوی

انواع پمپ گریز از مرکز

امروزه به دلیل کم آب بودن در سطح شهر یا روستا اصولا در بیشتر منازل و محیطها از انواع پمپ گریز از مرکز استفاده می شود برای تهیه این محصول پیشنهاد می کنیم به صورت عمده و استاندارد عرضه می شود خریداری نمایید.

پمپ گریز متنوعی در بازار وجود دارد هر کدام یک از آنها دارای ویژگی خاصی می باشد:

 • پمپ گریز مرکزی با جریان محوری
 • پمپ گریز مرکزی با جریان با جریان شعاعی

انواع پمپ گریز از مرکز

توانایی و وسعت استفاده از این محصول پر کاربرد در صنعت بسیار مهم می باشد و در صنایع هایی مانند: لبنیات، صنایع شیمیایی، غذایی، فلزات، پتروشیمی، نفت، آب و غیره کاربرد فراوانی دارند.

پمپ گریز در آپارتمان یا منزل بر حسب موارد مختلف تقسیم می شود: از نظر ارتفاع کم و زیاد همچنین از نظر چند طبقه بودن محیط مورد نظر.

این محصول دارای معایب و مزایای بسیاری در بازار داخلی و خارجی دارد و در زبان انگلیسی آن را centrifugal pump می نامند و توسط انرژی به نام جنبشی می باشد در ادامه مطلب به آن اشاره خواهیم کرد با ما همراه باشید.

این محصول به صورت مختلف در طرحهای متنوع طراحی شده است به دلیل سرعت بالایی به آب می دهد می توانید در مواقع مختلف یا قطعی آب از پمپ گریز بهره وری کنید همچنین با پیشرفت علم و تکنولوژی از اجزاء مکانیکی مهمی تشکیل شده است عبارتند از:

پروانه: در تولید انواع پمپ گریز از پروانه استفاده می نمایند و آن دارای دو دهنه می باشد باز و نیمه باز و نیروی محوری برای پروانه های باز و نیروی شعاعی برای پروانه بسته کاربردی می باشد برای اینکه مایع و ذرات در پمپ بدون هیچ ذرات و میکروبی باشد در پمپ از آن استفاده می کنند.

به دلیل رسوب بستن آب در پمپ از پروانه برای مایعات ناخالص و رسوب زا استفاده می شود نیز سبب متحرک شدن پمپ و خارج شدن ذرات شناور می گردد باید توجه داشته باشید آب بندی این محصول بسیار مهم است نیاز به روغن کاری داد تا سایش پوسته در آن از بین ببرد اگر راندمان آن رعایت نشود باعث آفت و کند کار کردن این دستگاه می شود.

یاتاقان: یکی از وظایف مهم این دستگاه برای شفاف سازی در مرکز می باشد این دستگاه به پروانه نزدیک می باشد و به شکل شعاعی تحمل کننده بار محور می باشد و آن را در سمت اوت پمپ وصل می نمایند.

غلافها: برای جلوگیری عوامل ساییدگی و خوردگی پمپ گریز در برخی از قسمتها از غلاف استفاده می شود و بدنه آن باید در برابر عواملهای مختلف مقاوم باشد مانند: لاستیک، ضد زنگ، نیکل و غیره در ساخت این محصول بکار گیری می شود توجه داشته باشید دریچه و پره باید بزرگ باشد تا از خطرهای مختلف جلوگیری لازم را کند.

رینگ سایشی: نقطه اتصال برای ثابت ماندن و دورانی پروانه از نقطه مرکز پوسته توسط رینگ سایشی صورت می گیرد برای پمپاژ شدن آب توسط دو رینگ و پروانه انجام می شود فشار آب بالا و فشار زیاد در مدت زمان طولانی سبب سائیده شدن رینگها می شود.

محرک: این کالا یک نوع الکترو مغناطیسی می باشد که با حرکت دورانی می شود و دارای سه نوع می باشد:  الکتروموتور، دیزلی، الکترومغناطیسی و با کمک آنها پمپ آب می چرخد شاید برایتان سوال باشد از محور دیزلی چگونه استفاده می شود با کمک سوخت فسیلی و گازوئیل حرکت می کند و در مخزن آب می رود توسط پروانه غوطه ور می باشد.

معایب پمپ گریز عبارتند از:

 • نیاز به آب بندی هر چند وقت در میان دارد
 • دارای هد پایینی می باشد
 • سیالات بالا را نمی تواند گران روی کند
 • در محدود زمان پایین بازده بالای دارد

مزایای پمپ گریز از جمله:

 • تنوع بالا
 • قیمت ارزان
 • با تراش پروانه عملکرد تغییر می کند
 • از جنس محفظه و پروانه
 • فشار بالا و یکنواخت
 • هزینه تعمیر پایین
 • دارای موتور الکتریکی
 • خروجی سیال یکنواخت دارد

انواع پمپ گریز از مرکز

کاربرد پمپ گریز: در پمپ استخر از کاربرد بسیار مهم پمپ گریز می باشد دارای دبی کم و زیاد می باشد و معمولا برای تصفیه آب از آن استفاده می کنند برای تجهیزات سیستم گرمایشی یا گند زدایی استخر استفاده می شود.

جهت آبهای تمیز در سیستم آبیاری بارانی و مصرف آب تمیز در آبیاری و آب زیر زمینی برای سیستم آتش نشانی و غیره مورد کاربرد می باشد با توجه به مطالب بالا پمپهای متنوعی به صورت افقی یا عمودی برای جریان آب قرار می گیرد طرز کار این محصول به ۴ بخش تقسیم می شود از لوله مکش سیال وارد می شود و با چرخش موتور شروع به فرآیند می کند و برای جابه جایی با فشار قوی آب از محفظه حلزونی امکان پذیر می باشد باید دقت داشته باشید اگر توسط محفظه حلزونی یا نیروی شعاعی صورت نگیرد یاتاقان آسیب و خم می شود.

همچنین پمپ گریز دارای انواع متنوع و پرطرفدار می باشد شما می توانید برای اطلاع بیشتر این محصول در این سایت دیدن نمایید.

پمپ گریز از مرکز طبقاتی

پمپ گریز از مرکز طبقاتی

برای آب فشار بالا از پمپ گریز متنوع استفاده می کنند و از مرکز دارای طبقاتی کاربردی است و ساختار آن به صورت متوازی و چند پروانه به صورت سری می باشد اصولا برای هتل، کارخانجات، کارواشها، آتش نشانی، گلخانه، کشاورزی و در سیستم ماشینها برای خنک کردن و غیره استفاده می شود.

پمپ طبقاتی چگونه است؟ پمپ گریز از مرکز فشار قوی صورت چند طبقه و ساختار چند پروانه بر روی یک محور کاربرد دارد و می تواند فشار زیاد توسط پمپ تحمل کند، نیز بخی از پمپ گریزها به صورت یک طبقه می باشند و از یک طبقه فقط فشار آب مشخص می شود ضمن اینکه پمپها به صورت استیل می باشند.

پمپ گریز از مرکز فشار قوی

پمپ گریز از مرکز فشار قوی

یکی از این مدل پمپهای فشار قوی در بازار از نوع پمپ گریز از مرکز می باشد در این مجموعه شما می توانید در سایزهای متنوع با قیمت ارزان از این مرکز به صورت عمده تهیه نمایید این کالا فشار قوی دارای دو پروانه و دو عدد بلبرینگ گریس می باشد و به دلیل یکپارچه بودن جزء بهترین محصول پمپ شناخته شده است.

برای راحتی خودتان و فعالیتهای صنعتی کشاورزی در فصلهای گوناگون می توانید از پمپهای متنوع بهره مند شوید، در این سایت انواع لوازم پمپ گریز با جدید ترین و استاندارد ترین کالا را خدمت شما مشتریان گرامی به صورت عمده و با کیفیت عالی در قیمت مناسب ارائه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران و کارشناسان خبره این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *