مقالات

رازهای خرید پمپ شناور ارزان و با کیفیت

خرید پمپ شناور ارزان و با کیفیت

پمپ شناور برای مکش آب در چاه های عمیق مورد استفاده قرار می گیرد. این پمپ ها از نظر شکل ظاهری بدنه باریکی دارند و با توجه به ساختاری که دارند قابلیت این را دارند که به خوبی در عمیق ترین چاه ها نیز جهت مکش آب نفوذ کنند. پمپ شناور که همان طور که از نام آن مشخص است در آب به راحتی مستغرق شده و در انتهای چاه قرار می گیرد.برندهای متنوعی از پمپ های شناور در بازار موجود است آیا همه این برندها کارآیی و کیفیت لازم در مکش آب چاه را دارند؟ رازهای خرید پمپ شناور ارزان و با کیفیت چیست؟

پمپ شناور مصارف باغبانی، خانگی و کارخانه ای دارد که استفاده از آن موجب مکش آب در چاه های عمیق می شود و از این طریق آب رسانی می کند.  اطلاع یافتن از بهترین برند پمپ شناور و خرید پمپ شناور با قیمت مناسب تر و کارایی بالاتر اهمیت زیادی دارد. پمپ شناور با شکل ظاهری خاصی که دارد در اعماق باریک چاه ها به صورت دائمی به حالت شناور می ماند تا در مدت طولانی حجم آب مورد نیاز را پمپاژ کند. بنابراین انتخاب بهترین برند برای پیدا کردن این محصولات اهمیت زیادی دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

پمپ شناور چیست؟

پمپ شناور یک نوع از پمپ های مستغرق در آب بوده که در چاه های عمیق و حتی باریک نیز به راحتی به حالت شناور می ماند و آب مورد نیاز برای مصارف خانگی، باغبانی و کارخانه ها را پمپاژ می کند. بنابراین توجه کردن به رازهای خرید پمپ شناور ارزان و با کیفیت اهمیت زیادی دارد.
اما نصب این پمپ ها در چاه های عمیق به چه شکل است؟ پمپ های شناور به انتهای لوله های فلزی نصب می شود و تا عمق آب چاه های باغبانی، کارخانه ها و خانگی فرستاده می شود. بنابراین می توان بیان کرد که محل نصب پمپ های شناور در داخل آب است به این دلیل که برای مکش آب در عمق چاه ها طراحی شده است.

نحوه انتخاب پمپ شناور به چه شکل است؟

یکی از رازهای خرید پمپ شناور ارزان و با کیفیت بستگی به انتخاب درست پمپ شناور دارد. در زمان انتخاب پمپ شناور باید به سطح آب چاه، عمق چاه، ارتفاع چاه، جنس و قطر لوله مسیر پمپاژ و نسبت ارتفاع چاه به عمق چاه توجه داشته باشید.

کاربرد پمپ شناور

همان طور که بیان کردیم پمپ شناور برای مکش آب در چاه های عمیق مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع در کارهای خانگی، صنعتی، زراعی، کشاورزی و سیستم آبیاری از پمپ های شناور استفاده می شود. البته نصب این پمپ در چاه ها با توجه به نیاز کاربر به صورت عمودی و افقی نصب می شود. البته نصب پمپ شناور زمانی به صورت افقی انجام می گیرد که با محدودیت ارتفاع مواجه شوید.

کاربرد پمپ شناور

بررسی کاربرد پمپ شناور

 

مزیت های پمپ شناور

انواع مختلفی از پمپ های شناور در بازار موجود است که هر کدام دارای بهترین کیفیت هستند و خاصیت ضد آب بودن دارند. بنابراین استفاده از آنها احتمال خطر نشت و تماس الکتریکی را به مراتب از بین خواهد برد. بنابراین با استفاده از پمپ شناور می توانید در آب صرفه جویی کنید. مزیت های دیگر پمپ شناور عبارت اند از:

  • برای انتقال آب از داخل چاه با ارتفاع بالاتر از ۱۴ متر استفاده می شود.
  • باتوجه به قرار گرفتن پمپ شناور در آب نیازی به تلاش اضافی برای پمپاژ کردن نیست.
  • پمپ شناور سبک وزن بوده و به راحتی قابل حمل است و به راحتی در محل مورد نظر نصب می شود.
مزیت های پمپ شناور

تمامی مزایا پمپ شناور

 

خرید پمپ شناور مناسب

توجه داشتن به رازهای خرید پمپ شناور ارزان و با کیفیت موجب می شود تا پمپ شناور مناسبی را با توجه به موقعیت نصب آن انتخاب کنید. با توجه به اینکه انواع مختلفی از برندهای پمپ شناور در بازار موجود است بنابراین در اختیار داشتن اطلاعات در مورد خرید پمپ شناور این امکان را برای شما فراهم می کند تا با اطمینان بیشتری بتوانید پمپ شناور را خریداری کنید.
در زمان خرید پمپ شناور مناسب باید به فضای نصب آن توجه داشته باشید و متناسب با فضای مورد نظر پمپ شناور را سفارش دهید.
البته توجه داشتن به سیالاتی که قرار است توسط پمپ شناور پمپاژ شوند نیز اهمیت زیادی دارد. اگر سیالات حاوی ریز جامدات باشد باید پمپ شناوری مخصوص به انتقالات این سیالات را انتخاب و خریداری کنید. البته اگر سیالات نیز به صورت روغن چسبنده بود، باید پمپ شناور مربوط به این سیالات را انتخاب کنید. یکی دیگر از رازهای خرید پمپ شناور ارزان و با کیفیت این است که به حجم سیالات نیز توجه کنید. اگر در قرار است در شرایط سخت تر از پمپ شناور استفاده شود باید پمپ آن قوی تر بوده و از طرفی کیفیت بالایی داشته باشد. توجه داشتن به این نکات و همچنین کمک گرفتن از افراد متخصص و کاربلد این امکان را برای شما فراهم می کند که پمپ شناور را با کیفیت بالا و البته با قیمت پایین تر انتخاب و خریداری کنید.

روش حمل و نگهداری پمپ شناور چگونه است؟

در زمان نگهداری پمپ شناور به این نکته دقت داشته باشید که الکتروپمپ شناور باید به صورت عمودی در انبار نگهداری شود. البته اگر به صورت افقی آن را در انبار قرار می دهید باید هر ماه با زاویه ۹۰ درجه آن را چرخانده و مجددا آن را به صورت افقی قرار دهید.
الکتروموتور پمپ شناور باید در فضای خشک و بسته با دمای ۵ تا ۳۰ درجه برای موتور و همچنین برای پمپ نیز باید در دمای ۵ تا ۶۰ درجه نگهداری شود.

نحوه حمل و نگهداری پمپ شناور

نحوه حمل و نگهداری پمپ شناور

قیمت پمپ شناور

با توجه به برندهای متنوعی از پمپ شناور در بازار نمی توان قیمت مشخص برای آن بیان کرد. البته یکی از رازهای خرید پمپ شناور ارزان و با کیفیت این است که از فروشندگان معتبر این محصول را خریداری کنید. برخی از فروشگاه ها پمپ شناور را به صورت خراب و بی کیفیت با قیمت های بالا به خریداران می فروشند که در زمان خرید باید حواستان به این موارد باشد. البته فروشندگان معتبری نیز در سایت فعالیت می کنند که انواع متنوعی از پمپ های شناور را با کیفیت های بالا و قیمت ارزان می فروشند. محصولات این فروشگاه دارای استانداردهای جهانی هستند که قیمت مناسب و ارزان قیمتی دارند.

سخن پایانی در مورد رازهای خرید پمپ شناور ارزان

یکی از رازهای خرید پمپ شناور ارزان و با کیفیت این است که در زمان خرید حواستان را خوب جمع کنید و به وب سایت فروشندگان معتبر این محصول مراجعه کنید و با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید و اطلاعات لازم را با مشورت کردن با آنها دریافت و آن زمان پمپ شناور را انتخاب و سفارش دهید. خرید از فروشندگان معتبر این امکان را برای شما فراهم می کند تا نسبت به اصالت و کیفیت پمپ شناور اطمینان یابید تا در نهایت بتوانید پمپ شناور مناسب را خریداری کنید.

سوالات متداول در رابطه با خرید پمپ شناور ارزان و باکیفیت

۱-پمپ های شناور چقدر عمر می کنند؟
پمپ های شناور با کیفیت مدت زمان طولانی برای شما کار خواهد کرد و می توان بیان کرد که پمپ شناور خوب بین ۳ تا ۵ سال عمر مفید خواهد داشت که البته در برخی از موارد اگر به شکل صحیح نگهداری شود عمر مفید آن تا ۷ سال نیز به طول می انجامد.
۲-نصب پمپ شناور به چه شکل است؟
نصب پمپ شناور یک امر تخصصی است که باید نصب آن را به افراد متخصص و کاربلد سپرد.
۳-آیا امکان دائم کار کردن پمپ شناور وجود دارد؟
بله پمپ های شناور با کیفیت و با اصالت این قابلیت را دارند تا در عمق چاه ها به صورت دائم کار کنند.
۴-آیا در چاه های شن دار نیز پمپ شناور را می توان نصب کرد؟
در صورتی که میزان شن موجود در چاه ۲۵ گرم در متر مکعب یا کمتر باشد استفاده از پمپ های شناور معمولی ایرادی ندارد. در غیر این صورت نیز باید با کارشناسان مربوط به نصب پمپ شناور مشورت کنید. پمپ های شناور به گونه ای طراحی شده اند که به طور کامل درون آب فرو می روند و آب مورد نیاز را به سطح پمپاژ می کنند.
۵-انواع پمپ های شناور کدام اند؟
انواع متنوعی از پمپ های شناور موجود است که شامل پمپ شناور لجن کش، مپ شناور استخر، پمپ شناور فواره، پمپ شناور چاه عمیق، پمپ شناور چاه نیمه عمیق و … است.

امتیاز دهید post

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + چهار =